Halkalidan.com

Halkalı’da Eğitimin Kalitesi Artıyor

Bu yazı, tarihinde tarafından konusuna eklendi with 1 Yorum
Doğa Koleji

Halkalı Atakent Bölgesinde bu yıl yapımına başlanan ve 2013-2014 öğretim yılında faaliyete geçeceği düşünülen 4 Kolej’in inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Birer kolej olmanın ötesinde, Üniversite kampüslerini kıskandıracak imkanlar sunan kolejlerin bölgemize kazandırılmasında emeği geçen herkese halkalidan.com olarak teşekkür ederiz.

1) Doğa Koleji: Konsepti, mimarisi, müfredatı ve eğitim kadrosuyla Oxford tarzını ve felsefesini yansıtacak olan Doğa Koleji Halkalı II Koleji Avrupa yakasının ilk Oxford Quality Okulu olma özelliği taşıyor. İngilizce başta

Doğa Koleji

Doğa Koleji

olmak üzere yabancı dil konsepti üzerine kurulan dünya standartlarında akademik bir zenginlik sunan Doğa Koleji Oxford Quality School Halkalı II, Syllabus’ un tamamının Oxford yayınları baz alınarak oluşturulması, Oxford’un testing ve assestment uygulamalarının laboratuar okulu olarak ortak Ar-Ge çalışmalarında bulunulması, anaokulundan liseye kadar uygulanan programlarla öğrencilerin Oxford Üniversitesi’nde okumak için gerekli altyapıya sahip olmaları hedefleniyor.

Dünya standartlarında eğitim imkanı sunan Doğa Koleji Oxford Quality School Halkalı II Kampüsü ilköğretim hazırlık sınıfından liseye kadar her yaş kademesinde eğitim imkanı sunuyor. Kampüste toplam 92 derslik mevcut ve 2.208 öğrenci kapasitesine sahip olup kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, buz pateni pisti, 5.000 m2 bahçe alanı bulunuyor.

Bilgi İçin:
Adres: Ata Cad. (Cumhuriyet Caddesi No:19) Kent Bulvarı Atakent Mah. Küçükçekmece / İstanbul
Tel: 0 212 698 00 52

Bahçeşehir Koleji Logosu

Bahçeşehir Koleji Logosu

2) Bahçeşehir Koleji: “Dünya Okulu” sloganıyla eğitim sektörünün devlerinden olan Bahçeşehir Koleji, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı’nda hizmete açacağı Halkalı Kampüsü çalışmalarına son hızla devam ediyor. Eğitimde edindiği bilgi,tecrübe ve deneyimli öğretmenlerini halkalıya getirmeye hazırlanan Bahçeşehir Koleji ,Bölgemizde ki eğitime sektörüne bir ivme kazandıracağına kesin gözüyle bakılıyor.

3) Okyanus Koleji: “Öğrenmeyi Öğretiyoruz” sloganıyla eğitim sektöründe büyümeyi sürdüren Okyanus Kolejleri, 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı’nda hizmete açacağı Halkalı Kampüsü çalışmalarına son hızla devam ediyor. Soyak Olympiakent içinde yer alan, 14.000 m2 kapalı alana sahip, 1200 öğrenci kapasiteli örnek bir kampüs olan Halkalı Okyanus Koleji’nde; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ile Fen ve Proje Lisesi yer alacak.

Okyanus Koleji Halkalı

Okyanus Koleji Halkalı

Soyak Olympiakent içerisindeki amfi tiyatro yanında inşaatı devam eden kampüs binasının Ağustos 2013 e kadar tamamlanması hedefleniyor.

Öğrenciler için her ayrıntının düşünüldüğü Halkalı Kampüsü’nde; donanımlı geniş derslikler, laboratuvarlar, aktivite odaları, havuzlar, açık-kapalı spor salonları, futbol, voleybol ve basketbol sahalarının yanı sıra büyük yeşil alanlar içerisinde çardak sınıfları da bulunacak.

Bilgi İçin:
Adres:Halkalı Atakent Mahallesi, Soyak Olympiakent Sitesi, 231. Sokak, 34333, Küçükçekmece / İstanbul
E-Posta : halkali@okyanuskoleji.k12.tr
Telefon :  0 212 470 40 10

Fatih Koleji Halkalı

Fatih Koleji Halkalı

4) Fatih Koleji: Halkalı Atakent Mahallesinde faaliyete geçecek olan Fatih Kolejinde; Modern Derslikler, Enstrüman Sınıfları, Sanat Atölyeleri, Kapalı Spor Salonu, Havuz, Jimnastik Salonları, Eskrim Salonları, Açık Hava Oyun Sahaları, Drama Sınıfı, Konferans Salonu, Cep Sineması, Bilgisayar Laboratuvarı, Fen ve Bilim Laboratuvarı, Dil Laboratuvarı, Kütüphane gibi bir çok etkinliği barındırıyor.

2013-2014 öğretim yılı için kayıt almaya başlayan Fatih Kolejinde Anaokulu 10.000-TL,İlkokul ve Ortaokul için ise 13.000-TL açılışa özel fiyatlar sunmaktadır.

Bilgi İçin:
Adres: Halkalı Atakent Mah. 228.Sok. No:4 Küçükçekmece/İstanbul
Telefon: 0 212 693 26 26

Etiket: , , ,

Halkalı’da Eğitimin Kalitesi Artıyor” konusuna tek yorum var.

  1. Pingback: Özel Gökbora Sağlık Koleji Halkalı'da |

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sosyal Medyada Biz

Yorumlar

  • cevriye: Sonunda gelebildi ama geldiğine değdi halkalıya hayırlı olsun Yazıya Bak
  • Cemil: Lütfen artık gelsin halkalıya bi metro ya hep proje proje icraat yok Yazıya Bak
  • emre: bence halkalı merkezden iett hatları konulmalı yoksa oraya ulaşımın bir anlamı kalmıyor. Yazıya Bak
  • emre: bence çok daha erkene alınmalı bu hat 2015 2016 gibi açılmalı. Yazıya Bak
  • Burak: Güzel proje, inşaat hangi aşamada acaba. Yazıya Bak